Základní pokyny

aby Vám masáž udělala dobře

Kontraindikace masáže

  • Masáž není možná v případě akutních, zánětlivých, horečnatých a infekčních onemocněních jako jsou chřipka, rýma, kašel apod. Není možné ji uskutečnit ani při nádorových onemocněních, do půl roku od infarktu, po nadměrné fyzické námaze (vyčerpání), zvracení a v 1. trimestru těhotenství.
  • Masáž celého těla se neprovádí při onemocněních srdce, cukrovce a epilepsii, v těchto případech je možná pouze hodinová masáž jedné části těla.
  • Masírovat nebudu osoby pod vlivem alkoholu, drog nebo analgetik.
  • Při akutních bolestech pohybového aparátu je nutné vyhledat lékařskou pomoc!

Všechna zdravotní omezení probereme vždy před masáží osobně.
Zdravotní prospěch masírovaného je pro mě prioritou.

Režim před masáží

Před masáží doporučuji jen lehké jídlo, a to minimálně hodinu předem.

Nejdříve probereme, co od masáže očekáváte a jakou masáž byste si přáli. Pobavíme se o zdravotních omezeních, pohybových stereotypech, bolestech, životním stylu. Vysvětlím, jak bude masáž probíhat a jaké pomůcky budu používat. Mým cílem je, aby masáž byla co nejefektivnější a skutečně pomohla.

Po uložení na masážní lůžko provedu alergologický test masážního oleje a zahřeji. Zahřátí před masáží je velmi podstatné, protože se jím uvolní křečovité stažení svalů v namáhaných oblastech i celé tělo. Používám k němu rašelinové nebo kamínkové zábaly a lávové kameny (do dlaní a na plosky nohou).

Konzultace, příprava ani doba zahřátí se nepočítají do celkové doby masáže.

Režim po masáži

Bezprostředně po masáži budete mít dostatek času a prostoru k odpočinku, obléknutí a osobní hygieně. Tato doba se nezahrnuje do celkové doby masáže.

Po zbytek dne je po masáži nutné dodržovat pitný režim. Dostatečný příjem tekutin znásobí efekt masáže a vyplaví z těla toxiny. Není vhodné pít alkoholické nápoje. Rozvolněné svaly nesmí být více fyzicky namáhány, při nadměrné fyzické námaze po masáž může dojít k poškození svalů či kloubů. Také je nutné být v teple a nevystavovat se nadměrnému chladu či průvanu. V den masáže se nedoporučuje vykonávat těžkou fyzickou práci nebo aktivně sportovat. Pokud tedy jdete na masáž, naplánujte si prosím volnější den nejlépe s relaxačním večerem u teplého čaje.

Po masáži můžete pociťovat příjemnou únavu nebo rozbolavěná místa, která byla dříve zatuhlá. Tento stav je pro tělo pozitivní a může přetrvávat až 3 dny po masáži. Tělo se v návaznosti na ošetření samo regeneruje a uzdravuje.

V průběhu masáže nebo po ní doporučuji, jak odstranit chybné pohybové stereotypy a jak se nejlépe vyvarovat bolestem pohybového aparátu.

Tipy - knihy

Tipy - potravinové a jiné doplňky

Moje oblíbené potravinové doplňky a prostředky, která sama používám a jejichž kvalitu a účinek oceňuji.

Tkáňové soli – Minerální soli jsou nepostradatelné součásti pro správné fungování našich buněk a minerální látky, obsažené ve stravě, často nekončí tam, kde je naše tělo potřebuje. Minerální soli podporují a regulují funkce tělesných orgánů a mají vliv na celkový stav organismu. Pomáhají léčit nerovnováhu přímo na buněčné úrovni a podporují samoléčebné procesy těla. Objevil je na konci 19. století německý lékař Dr. Schűssler a používal je k léčbě. Do naší republiky se dostaly teprve nedávno (před několika lety).

Cytosan – Cytosan je bioinformační regenerační přípravek od české firmy Energy, který je vyrobený z humátů, obsažených v rašelině a mladém hnědém uhlí. Osvědčil se mi jako výborný detoxikační prostředek, ať už preventivně nebo po nadměrné konzumaci čehokoliv… čistí především oblast trávení a tím mimo jiné podporuje imunitu.

Mladý ječmen – Prášek z mladého ječmene od firmy Green Way je vyhlášený svojí kvalitou. Stejně jako chlorella od této firmy podporuje dráhu jater a žlučníku, přispívá k omlazení celého těla a k jeho detoxikaci. Obsahuje extrémní množství vitamínů, minerálů a stopových prvků tím, že je vyráběn šetrným sušením z čerstvě sklizených obilných lístků.

Goji – Goji neboli kustovnice čínská je označováno jako ovoce nesmrtelnosti a věčného mládí. Goji patří mezi superpotraviny, protože obsahuje obrovské množství vitamínů, minerálů a antioxidantů. Firma Ramissio ji pěstuje a vyrábí přímo v Himalájích a je tak zaručena její čistota. Plody se lisují za studena do několika hodin od sběru, takže nedochází ke znehodnocení obsažených látek.

Schindeleho minerály – Jsou to jemně mleté minerály vulkanického původu a jako takové jsou bohatým zdrojem přírodních minerálů. Jde o certifikovaný zdravotnický prostředek, dostupný i v lékárně. Kaše, vzniklá smícháním s vodou, na sebe zároveň při průchodem trávicím traktem nabaluje nečistoty, které tak z těla odcházejí.

Detoxikační náplasti – Tyto detoxikační náplasti od firmy Ramissio jsou výsledkem usilovného vědeckého bádání v oblasti detoxikace organismu, které probíhalo 26 let. Proto je jejich účinek skutečně ověřený. Aplikují se buď na plosky nohou, čímž se přes reflexní body ovlivňuje celé tělo nebo přímo na postiženou (bolestivou) oblast.

Objednejte se

Záleží na Vás, kdy se Vám masáž hodí.