Masáže

Vyberte si podle Vašich představ

Relaxační masáž

Je určena pro hluboké uvolnění těla i mysli, obzvláště vhodné v dnešní uspěchané době. Za pomoci pomalých avšak hloubkových masérských technik a vhodně zvolené hudby (vibrací) se zklidňuje tělo i duše. K tomu přispívají přírodní a éterické oleje, které při ošetření používám. Cílem relaxační masáže je vyplavení stresu z těla a efektivní rozpuštění fyzických bloků.

Sportovní masáž

Klasická masáž v rychlejším tempu primárně určená pro povzbuzení těla a svalů. Dodává energii a připravuje na fyzický výkon. Je vhodná i po náročném fyzickém výkonu, když jsou svaly namožené.

Hloubková masáž krku a šíje

V dnešní sedavé době je oblast krku a šíje obzvlášť náchylná k různým blokádám, způsobeným pohybovými stereotypy (sezení u PC, v autě). Hodinová hloubková masáž se soustředí na krk zepředu i zezadu, hlavu a spodinu lebeční, hrudník a žebra, šíji a oblast mezi lopatkami, ramena a ruce. Všechna tato místa jsou vzájemně provázaná a bolest se může přenášet ze vzdálenějších míst. Cílem ošetření je uvolnění zatuhlých míst a blokád, které mohou způsobovat bolesti a problémy v oblasti hlavy (oči, uši, zuby, trojklanný nerv), rukou (karpální tunely, tenisový a golfový loket), krku a ramen. Jsou při něm využívány různé masážní techniky, baňkování, ošetření triggerpointů, případně šetrná mobilizace.

Čínská energetická masáž

Je založena na znalosti učení tradiční čínské medicíny a stimuluje organismus, dodává energii do těla. Pracuje se zde na hlavě, zádech a končetinách na vybraných energetických drahách. Aktivně podporuje imunitní systém, zlepšuje prokrvení tkání, snižuje únavu a podráždění a také zmírňuje bolest zad a hlavy.

Baňkování

Geniální metoda, která se k nám dostala z tradiční čínské medicíny, má účinek nejen fyziologický, tedy prokrvení daného místa, ale také energetický. Při aplikaci baňky z daného místa odchází škodlivá energie, která v něm v té době stagnuje. Baňky lze aplikovat lokálně nebo s nimi pracovat pohyblivě v rámci větších úseků. Já osobně nepoužívám skleněné baňky (nepracuji s otevřeným ohněm), ale baňky plastové s vakuovou pumpou a baňky silikonové. Jejich výhodou je možnost jednoduše zvýšit či snížit tlak v baňce. Je možné aplikovat baňkování jako terapii samostatně nebo v rámci masáže, což doporučuji v průběhu nebo na závěr masáže (podle žádaného účinku). Efekt masáže se tím znásobí, krásně se prokrví a uvolní zatuhlá místa (stagnace).

Masáž plosky nohy

Příjemná tlaková masáž plosek nohou, která vychází z toho, že jednotlivé části těla se projektují na chodidlech. Může pomoci nejen při bolestech a akutních problémech, ale také s ní lze zlepšit látkovou výměnu, urychlit hojení úrazu či ulevit při bolestech zad. Pokud se naučíme s touto technologií dobře pracovat, můžeme provádět denně samoošetření a zbavit se tak spousty problémů.

Ošetření trigger pointů

Techniku ošetření spoušťových bodů lze využít buď jako samostatné ošetření celého těla nebo jako částečné ošetření v rámci jiné masáže. Jedná se o účinné hmaty, které ulevují od chronických bolestí pohybového aparátu. Častou příčinou těchto bolestivých dlouhodobých kontrakcí svalů je svalový a psychický stres, chybné pohybové stereotypy a přenos bolesti z míst vzdálených. Při ošetření spoušťových bodů vysvětlím, jak si sám pomoci od bolesti, které body a jak stimulovat.

Dornova metoda plus

Dornova metoda je nenásilnou a jemnou technikou, která navrací klouby a obratle do jejich původní ideální pozice. Je to metoda mnohem šetrnější než třeba chiropraxe, ale v účinku srovnatelná. Může být jak prevencí, tak i řešením vážnějších problémů v kosterním systému. Vyžaduje ukázněného klienta, který je ochoten na sobě pracovat každý den a cvičit i doma. Autorem techniky je pan Dieter Dorn a pod vedením paní magistry Prouzové byla obohacena a zpřehledněna (plus v názvu).

Terapie pránou

Často se vracející zdravotní obtíže mohou znamenat, že prvotní blok je již ukotven v energetickém poli člověka. Takže při zásahu na fyzickém těle se stav přechodně zlepší, ale potíže se opakovaně vracejí. Energetické pole je mnou při této terapii očištěno a harmonizováno na všech úrovních, doplním energii (pránu) tam, kde chybí. Jednou ze základních podmínek úspěšné léčby je přijetí osobní odpovědnosti za svůj zdravotní stav a své mentální rozpoložení.

Mobilní masáž

Na přání klienta mohu přijet k němu a pomoci mu u něj doma. Působím v Brně a okruhu 20 km od Brna. Vhodné pro časově vytížené nebo nemohoucí či nemocné, starší lidi apod.

Objednejte se

Záleží na Vás, kdy se Vám masáž hodí.

Chcete obdarovat své blízké masáží?

Vyberte si druh masáže a ráda Vám pošlu dárkový poukaz na míru.